Dotace na zateplení

27.11.2012 - Spuštěn program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM - nový program NENÍ TAK VÝHODNÝ


Dne 27.11.2012 představil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa nový dotační program s názvem Nová zelená úsporám. Z toho nového dotačního programu budou podporovány soukromé i veřejné budovy.

Podrobnější informace k programu Nová zelená úsporám budou Státním fondem životního prostředí zveřejněny začátkem roku 2013. Podle Zatepleni.com se bude první etapa týkat soukromých domů a příjem žádostí bude zahájen v srpnu 2013. Druhá etapa týkající se veřejných budov bude, podle vyjádření ředitelky Státního fondu životního prostředí ČR Radky Bučilové, vyhlášena v roce 2014.

Nový dotační program Nová zelená úsporám NEBUDE ale zdaleka TAK VÝHODNÝ, jako starý program Zelená úsporám. Podle Zatepleni.com budou kritéria přidělení dotace přísnější, přičemž výše jednotlivých dotací budou v rozmezí od 25 % do 50 % z uznatelných nákladů. Dotace budou přidělovány ve 3 hladinách:

1. hladina: snížení potřeby tepla na vytápění minimálně o 40 % = podpora 25 % z uznatelných nákladů.
2. hladina: snížení potřeby tepla na vytápění minimálně o 50 % = podpora 35 % z uznatelných nákladů.
3. hladina: snížení potřeby tepla na vytápění minimálně o 60 % = podpora 50 % z uznatelných nákladů.


!!! STARÝ PROGRAM "ZELENÁ ÚSPORÁM" BYL POZASTAVEN !!!


Jak úspěšně žádat o dotaci v programu Zelená úsporám?


Dotace izolace

1. krok
Zajištění odborníka na zpracování projektové dokumentace. Jak ho najít? Vybírejte ze seznamu České komory autorizovaných inženýrů a techniků. Doporučujeme využít kontaktní formulář na našich stránkách, naleznete jej hned vpravo - klikněte na "Poptávka zateplení". Váš požadavek bude předán přímo autorizovanému inženýrovi, který Vám poradí i s dalšími úkony popsanými v následujících krocích.

2. krok
Výběr dodavatele.


3. krok
Vyplňte žádost o dotaci. Formulář získáte buď na nejbližším krajském pracovišti Státního fondu životního prostření ČR. Ve spolupráci s projektantem vyplňte krycí list a obstarejte si všechny potřebné dokumenty, které jsou jako přílohy k žádosti požadovány. Seznam krajských pracovišť zde:

4. krok
S vyplněným formulářem a přílohami osobně kontaktujte pracovníky nejbližšího krajského pracoviště fondu. Ti vaši žádost prověří. Bude-li žádost v pořádku vyplněna, zároveň ji potvrdí. Zde vám také v případě nedostatků či chyb pomohou žádost opravit.

5. krok
Zhruba do dvou měsíců obdržíte vyrozumění o poskytnutí podpory. Vyrozumění bude obsahovat číslo žádosti a vyčíslení maximální částky, kterou můžete získat. Skutečná výše dotace pak závisí na splnění záměru realizace a na doložení uznaných nákladů v očekávaném rozsahu.

6. krok
Dotaci máte rezervovánu, zbývá jen dokončit samostatný projekt. Na dokončení máte 18 měsíců u zateplení, 24 měsíců při stavbě pasivního domu a 6 měsíců při výměně zdroje pro vytápění či ohřev vody. Samozřejmě můžete žádat také na již realizované projekty, které ovšem byly dokončeny po 1. dubnu 2009.


7. krok
Po dokončení projektu znovu navštivte krajské pracoviště SFŽP ČR, kde se prokážete vyrozuměním o poskytnutí podpory, předložíte faktury s tzv. položkovým rozpočtem a doložíte, že realizace projektu byla dokončena. Jak? Buď předložíte kolaudační souhlas, nebo oznámení o užívání stavby, anebo předávací protokol.

8. krok
Velmi rychle vám bude poštou doručena smlouva. Podepíšete ji a zašlete Státnímu fondu životního prostředí ČR. Dotační částka pak bude přibližně do měsíce převedena na váš účet, jehož číslo jste uvedli v žádosti.

---
zdroj: sfzp.cz
---


Kde koupit nebo prodat pasivní rodinný dům?


Oblíbený a navštěvovaný realitní inzertní portál je R7.cz pro Českou republiku a R7.sk pro Slovensko. Na tomto realitním portálu naleznete kromě energeticky úsporných rodinných domů a pasivních rodinných domů i jiné reality jako jsou levné byty, chaty, chalupy, pozemky a komerční nemovitosti.

N R7.cz resp. R7.sk můžete sami prodat byt nebo rodinný dům, můžete on-line podat inzerát zdarma. Realitní inzerce zdarma platí jak pro vlastníky nemovitostí, tak i pro realitní kanceláře, které mají R7.cz ve stále větší oblibě, což dokazuje vzrůstající počet inzerátů podaných realitními kancelářemi. Podat inzerát zdarma můžete na R7 jednoduše po kliknutí na tlačítko VLOŽIT INZERÁT.

Nejhledanějšími inzeráty jsou inzeráty na levné byty a levné pronájmy v Praze, Bratislavě, Brně, Ostravě, Košicích a dalších větších městech v České republice a na Slovensku. Levný pronájem bytu v Praze momentálně nabízí většina realitních kanceláří inzerujících na er sedmičce. R7.cz a R7.sk je rozhodně správná volba pro inzerci nemovitostí zdarma. Lepší realitní inzertní portály jsou jen v placených verzích.

---